Grudzień to wyjątkowy miesiąc, nie tylko dlatego, że właśnie w tym miesiącu przypada kalendarzowy i astronomiczny początek zimy, kończy się rok, ale przede wszystkim do wszystkich dzieci przybywa z dalekich stron Mikołaj z upominkami. Zatem i w naszej szkole 6 grudnia zrobiło się MIKOŁAJKOWO – w tym wyjątkowym dniu wszyscy mogli być Mikołajami: pamiętali o czerwonym stroju, czapce Mikołaja, a także o siwej brodzie, dobrym nastroju i uśmiechu od ucha do ucha. Samorząd Uczniowski zaprosił w tym dniu wszystkich chętnych uczniów do wspólnej zabawy.

A wśród mikołajkowych atrakcji znalazły się:

1. Informacje na temat tradycji i zwyczajów mikołajkowych prezentowane na gazetce na II kondygnacji.

2. Podczas wszystkich przerw po szkole przechadzał się Mikołaj z pomocnikami. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w proponowanych przez niego zadaniach.

3. Krzyżówki mikołajkowo-świąteczne i zagadki grudniowe.

Podczas długiej przerwy o godz. 12 25 chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił, a za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki lub zagadki czekała niespodzianka!

4. Uczniowie klasy 8b zaproponowali wszystkim chętnym udział w mikołajkowych konkurencjach sprawnościowych:

- „złap bombkę”,

- rzut w bałwana,

- świąteczne kręgle,

- świąteczna zgaduj-zgadula.

Można było również zajrzeć do bufetu mikołajkowego i skosztować specjałów przygotowanych według sprawdzonych receptur. Było wesoło i przyjemnie. I choć wiemy, że Mikołajki już za nami, to teraz właśnie rozpoczyna się czas oczekiwania na najmilsze święta w roku – Święta Bożego Narodzenia z barszczem, uszkami, choinką, kolędą, prezentami…