W dniach 16-19 maja obchodziliśmy w naszej szkole jubileusz 55-lecia.

Poniżej zamieszczone są do odsłuchania: rozmowa z Panią Dyrektor Liliana Witczuk-Kamieniarz o  jubileuszu, a także audycja z cyklu EDU-inicjatywa poświęcona naszej szkole.

Download Name Play Size Duration
download jubileusz_1
12.4 MB 18:00 min
download jubileusz_2
33.2 MB 48:24 min

Atrakcji było wiele:

Ÿ 16 maja w Teatrze Lubuskim odbył się uroczysty koncert jubileuszowy, który był dziełem uczniów klas szóstych (grupy wokalnej, fletowej i klawiszowej), Zespołu Wokalnego, chóru szkolnego „Siódemkowe Dzieci”, Zespołu Muzyki Dawnej, zespołu Bum Bum Rurki, grupy tanecznej i zespołu Flesz. Koncert prowadzili uczniowie-konferansjerzy. Nie zabrakło wspomnień i humoru.

Ÿ 17 maja był Dniem Sportowym. Uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach odbywających się wokół szkoły. Zorganizowane zostały zabawy ruchowe, między innymi: bieg przełajowy z zadaniami specjalnymi, „kółko i krzyżyk”, turniej piłkarzyków, przeciąganie liny, dwa ognie, turniej tenisa stołowego. Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Nie zabrakło emocji towarzyszących zdrowej rywalizacji!

Ÿ 18 maja był Dniem Artystycznym. Na łączniku szkoły została zaprezentowane galeria prac uczniów, Można było podziwiać np. rysunki, poduszki i pojazdy. W sali gimnastycznej uczniowie klas 1-3 i 4-6 mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne podczas pokazów Talent Show. Podziwialiśmy popisy taneczne, akrobatyczne, wokalne, instrumentalne, recytatorskie i stepowanie. Występy udowodniły, że w naszej szkole nie brakuje niezwykle utalentowanych uczniów.

Ÿ 19 maja był Dniem Naukowym. Dzieci z klas 1-3 brały udział w zajęciach przeprowadzonych na podstawie scenariuszy opracowanych dla poszczególnych poziomów. W klasach pierwszych realizowano temat „Jak narysować koło?”, w drugich – „Dlaczego możemy rozmawiać przez telefon?”, a w trzecich – „Jak stworzyć prostą animację?”. Uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w zabawach językowych, przyrodniczych i matematycznych, między innymi quizach o krajach europejskich i anglojęzycznych, „Quizie przyrodniczym”, konkursie „Czy znasz swoją szkołę?”, grze multimedialnej „Jak daleko dolecisz strusiem?”. Uczniowie układali też budowle z rulonów z gazet, klocków reko, puzzle „Znane budowle europejskie”, grali w memory o państwach europejskich i rozwiązywali zadanie ze skalą. Zabawom towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów i ich rodziców. Współorganizatorami Dnia Naukowego byli Klub Wolontariusza i Samorząd Uczniowski.

Obchody 55-lecia naszej szkoły były bardzo udane. Atrakcje przygotowane dla uczniów okazały się tak różnorodne, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pozwoliło to ciekawie i wesoło świętować jubileusz. Nasza szkoła wyglądała pięknie, dzięki dekoracjom od dawna przygotowywanym przez uczniów i ich rodziców.

Zapraszamy do czytania jubileuszowego wydania Siódmego Nieba!

Dzień Patrona Szkoły 2024

9 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. W tym dniu na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas 6 - 8. Program artystyczny przygotowała klasa 7b.