20 lutego obchodziliśmy Dni Szkoły. Przy tablicy pamiątkowej Mikołaja Kopernika zostały złożone kwiaty, a uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pełnili warty honorowe.

Tradycyjnie w dziennikach lekcyjnych oraz w zeszytach uczniów pojawiła się pieczęć z wizerunkiem wielkiego odkrywcy.

Podczas zajęć wszyscy uczniowie obejrzeli film o wybitnym astronomie. Młodsze klasy miały możliwość sprawdzić swoją wiedzę o kosmosie rozwiązując zagadki, łamigłówki, quizy, porządkując planety krążące wokół Słońca. Klasy pierwsze projektowały lunety, drugie wykonywały prace plastyczne pod tytułem: „Lecimy w Kosmos”, a trzecie wzięły udział w konkursie literackim „W Kosmosie”. Prace stworzone przez uczniów po raz kolejny udowodniły, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic.

Klasy starsze, w tym wyjątkowym dla nas dniu, rozwiązywały w grupach test o Mikołaju Koperniku i Układzie Słonecznym, uzupełniały tekst z trudnościami ortograficznymi opowiadający o wielkim astronomie, wykreślały diagram, którego rozwiązaniem były słowa Neila Armstronga (pierwszej osoby, która stanęła na Księżycu): ”Jest to mały krok człowieka, wielki skok ludzkości”.

Uczniowie, którzy poprawnie rozwiązali zadania – zostali nagrodzeni, ci którzy wykazali się największą wiedzą – otrzymali pochwały.

Mikołaj Kopernik zapoczątkował rewolucję wśród nauk ścisłych „wstrzymał słońce, ruszył ziemię”, natomiast 20 lutego 2017 w naszej szkole po raz kolejny pokazał, że nasi uczniowie potrafią doskonale „ruszyć głową” i przeprowadzić rewolucję w swoich umysłach.

Brawo nasi!

Dnia 11 kwietnia 2024 r. w Sulechowie odbyły się ćwierćfinały wojewódzkie w koszykówce chłopców (klasy 7-8). Nasza szkoła wygrała wszystkie mecze i awansowała do półfinałów, które odbędą się w najbliższy piątek w Żarach.

Trzymamy kciuki!