Święto Edukacji Narodowej to dzień ważny dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

Uśmiechnięte buzie uczniów, miłe słowa podziękowania i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że chcemy zrobić wszystko, aby czas spędzony w szkole przynosił naszym podopiecznym dużo radości i satysfakcji.

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole miał bardzo uroczysty charakter. Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowali dla naszych nauczycieli symboliczny kwiatek. Nasi "milusińscy" nie zapomnieli o swoich wychowawcach i ulubionych nauczycielach składając im serdeczne życzenia.

Naszym nauczycielom życzymy

takich myśli i marzeń,

które dają się urzeczywistnić,

pięknych i szlachetnych pomysłów,

które podszeptuje serce,

cierpliwości i wytrwałości,

aby praca z uczniami

zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Jak co roku w naszej szkole z tej okazji odbyło się wiele ciekawych konkursów. Mały Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy dla klas I-III. Maluchy z klas pierwszych wykonały piękne laurki dla swoich nauczycieli, uczniowie klas drugich namalowali przepiękne portrety, które zawisły na szkolnych korytarzach. A najstarsi uczniowie tej grupy wiekowej popisywali się talentami literackimi, tworząc literacki portret swojej pani. Wszystkie prace były przepiękne i niezwykle ciekawe.

Samorząd Uczniowski klas IV-VI także nie próżnował. Uczniowie klasy Vb wykonali niezwykłej urody kartki, które wręczyli nauczycielom. Odbył się także konkurs pt. „Zgadnij czyja to torba?”

Laureatami konkursu zostały:

III miejsce – Wiktoria Kalińska – VIe

II miejsce – Michalina Michalczak VIe oraz Natalia Szafranek z VId

I miejsce – Nina Sługocka – VIc oraz Marysia Szober z VIe

Nauczyciele za ciężką pracę otrzymali także od swoich uczniów słodkie upominki. Był to niezwykle miły dzień.

Dzień Patrona Szkoły 2024

9 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. W tym dniu na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas 6 - 8. Program artystyczny przygotowała klasa 7b.