„Jutro popłyniemy daleko, jeszcze dalej niż te obłoki,

Pokłonimy się nowym brzegom, odkryjemy nowe zatoki…”

Na ten dzień uczniowie czekali dziesięć miesięcy. Ostatni dzwonek, ostatnie podziękowania, kwiaty, uściski i zaraz będzie można rozpocząć upragnione wakacje. Wszyscy cały rok ciężko pracowali na osiągnięcie jak najlepszych wyników. Zdarzały się drobne niepowodzenia, ale były też wielkie sukcesy.

Klasy pierwsze zakończyły rok szkolny ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. To właśnie dziś po raz pierwszy otrzymały świadectwa szkolne. Klasy drugie i trzecie zgromadziły się w sali gimnastycznej na uroczystym zakończeniu szkoły. Klasa 3 d wraz z wychowawcą p. Katarzyną Hajdasz przygotowała znakomity program artystyczny. Uczniowie przypomnieli wszystkim o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Następnie wysłuchano przemówienia Pani Dyrektor, a najlepsi uczniowie klas trzecich otrzymali plakietki „Wzorowego ucznia”.

Starsi koledzy z klas czwartych i piątych również uroczyście zakończyli rok szkolny. Apel przygotowała klasa 5 a wraz z p. Joanną Miesiaczyk. Nie zabrakło przestróg przed nierozważnym spędzaniem wolnego czasu, a także życzeń udanego wypoczynku. Najlepsi uczniowie z rąk Pani Dyrektor i wychowawców odebrali nagrody książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem. Był to efekt ich rzetelnej, całorocznej pracy.

Dzisiejsza uroczystość miała szczególne znaczenie dla uczniów klas szóstych, którzy ostatni raz odebrali świadectwo w murach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, zwieńczając tym samym trzy lata nauki, wypełnione różnymi smutkami i radościami. Absolwentów pożegnały klasy piąte, wręczając im symboliczne upominki. Klasa 6 c wraz z p. Małgorzatą Bielawską przygotowała pełną humoru część artystyczną. Miejmy nadzieje, że w gimnazjum uczniowie Ci będą z sympatią powracać do czasu spędzonego w „Siódemce”.

Zakończenie roku szkolnego było również znakomitą okazją do podziękowania wszystkim nauczycielom za trud i cierpliwość okazaną dzieciom. Zadowoleni uczniowie ze świadectwami w rękach opuścili mury szkoły. Z radością można zawołać: WITAJCIE WAKCJE! i życzyć wszystkim udanego wypoczynku oraz niezapomnianych przygód.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2015/2016!

Dzień Patrona Szkoły 2024

9 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. W tym dniu na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się apel dla klas 6 - 8. Program artystyczny przygotowała klasa 7b.